Kdo je kdo?

Viola Zahradníková (Peterová)

Jmenuji se Viki neboli Viola Zahradníková (roz. Peterová). Přezdívku Viki mám už od malinka, kdy mě tak začala oslovovat starší sestra. Zůstalo mi to do dnes a slyším na to více než na Violu. Skoro každému se představuji jako Viki.

Ráda fotím a maluji, a tak jsem se rozhodla založit tyto stránky, abych se mohla podělit o svá díla s ostatními. Malování na mne působí jako duševní terapie, a i když mohou některé obrazy na někoho působit neuměle, je v nich vždy kousek mé duše. Maluji pouze tehdy, pokud mám opravdu potřebu malovat, a často to je i hodně pozdě v noci, když je všude klid a ticho.

Fotografování vyžaduje dostatek světla, a tak tvoří určitý protipól ke kreslení a malování, dostává mne mezi lidi a do rušnějšího prostředí. Moje oblíbená témata jsou příroda a hudba, a ráda při něm poznávám nové lidi.

Kromě toho miluji zvířata, kterých mám doma hned několik, a ráda vařím.

Viola Aurora Petery

Toto je moje umělecko-kouzelnické alter ego, které jsem si zvolila pro svou lásku ke svítivým a jasným barvám. Protože mám ráda kostýmy a rekvizity, vytvořila jsem si tuto postavu pro kurzy kreslení pro děti.

Čiči a Boo

V každém z nás je stále kousek dítěte. A to moje vnitřní dítě se zaseklo, zhruba na čtyřech letech. Miluje vše od plyšáků, dudlíků až po pohádky. Například Příšerky s r.o. ze kterých pochází právě jedna z mých přezdívek a také i mého manžela, protože je pro mě taky takový velký plyšák a medvěd ochránce jako pro Boo její Čiči.

Josef Zahradník

Můj manžel Josef (Silver) Zahradník mi pomáhá se zvládnutím techniky při fotografování. Sám se věnuje fotografii a hudbě, což se odráží na jeho nejoblíbenějším tématu pro focení – hudba a lidé kolem ní. Jeho fotografie znají fanoušci rockových koncertů i festivalů. Kromě hudby také rád fotí motosport včetně závodů veteránů, ale rád si pořídí i pár snímků v přírodě. Typické pro jeho práci je, že scénu si nearanžuje, ale fotí situaci tak, jak je, jako momentky. Jeho snímky se objevili na webových stránkách a plakátech několika skupin, naleznete je i v programech závodů nebo v tisku.